П`ятниця, 24.11.2017, 06:30
Який у вас Інтернет?

Головна » 2011 » Лютий » 18 » Новий надзвичайно красивий знімок телескопа WISE
Новий надзвичайно красивий знімок телескопа WISE

На цьому новому зображенні, зробленому за допомогою космічного телескопа НАСА WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer), показаний незвичайний космічний об’єкт, що нагадує випромінюючу світло медузу, що плаває у темній товщі води. Насправді цей об’єкт повністю належить космосу, це знімок вмираючої зірки, що оточена флуоресцентною газовою хмарою у формі двох незвичайних кільцевих структур.

Цей космічний об’єкт NGC 1514, відомий також під назвою Туманність кришталевої кулі, належить до класу космічних об’єктів, які називають планетарними туманностями. Ці планетарні туманності формуються, коли вмираючі зірки викидають у навколишній простір речовини своїх зовнішніх шарів. Ультрафіолетове випромінювання від центральної зірки, або в цьому випадку пари зірок, змушує газову хмару флуоресціювати, переливаючись барвистими кольорами. У результаті цього виходить дуже гарне зображення, через що планетарні туманності часто називають "космічними метеликами".

Туманність 1514 була виявлена у 1790 році сером Уільямом Хершелем (Sir William Herschel), який зазначив, що слабке світіння космічного об’єкта змушує сумніватися у тому, що цей об’єкт є малим зоряним скупченням. Саме тоді Хершель ввів поняття планетарної туманності для опису космічних об’єктів з круглими формами, що нагадують планети.

Можна стверджувати, що планетарні туманності асиметричної форми є досить поширеними у космосі об’єктами. Але, такі об’єкти, як нещодавно відкриті симетричні кільця туманності NGC 1514, в космосі явище досить рідкісне. Аналізуючи знімок, вчені-астрономи стверджують, що ці кільця складаються з пилу і газу, викинутих парою вмираючих зірок у центрі NGC 1514. Цей викид матерії зіткнувся із зоряним вітром від інших зірок, що призвело до формування кільцевих структур. Потрібно відзначити, що ці кільця були виявлені лише завдяки апаратурі телескопа WISE, який здатний виявити і зареєструвати інфрачервоне випромінювання від нагрітих газових і пилових хмар. У діапазоні звичайного, видимого, світла ці кільця побачити неможливо, а туманність NGC 1514 у цьому світі видима як хмара флуоресціюючого газу.

Вчені повідомляють, що подібних "сюрпризів" космосу на зразок структури туманності NGC 1514, які були виявлені за допомогою телескопа WISE, вельми багато, навіть незважаючи на те, що деякі космічні об’єкти вже вивчаються більш двохсот років. А більш докладні дані по них будуть сформовані і надані астрономічному співтовариству навесні 2011 року.

Переглядів: 542 | Додав: mister-SEKRET | Рейтинг: 5.0/1
мені теж сподобалось, нам в школу б такий потужний телескоп cool

А що ти з ним будеш робити???

Буду посуд мити!!! biggrin
Таке ти питаєш, а що можна робити з крутим телескопом, як ти думаєш?
І я ж не тільки про себе говорю, дітям було б цікаво багато за чим поспостерігати.

Красиво ok

«  Лютий 2011  »