Неділя, 18.02.2018, 20:55

Поради вчителям

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВЧИТЕЛЯМ

ЩОДО ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО ЗНО

1. Динамічно вивчайте програмний ма­теріал.

2. Актуалізуйте вже засвоєне.

3. Розказуйте учням програмні вимоги до ЗНО.

4. Продемонструйте випускникам усі форми тестових завдань.

5.Застосовуйте тестування у навчальному процесі впродовж усього шкільного курсу. Проводьте, якщо є така нагода, домашні, самостійні, контрольні роботи з використан­ням тестів. Це вироблятиме в учнів навички роботи з тестовими завданнями. Важливо привчати їх складати тести не лише пра­вильно, але й швидко, щоб максимально наблизити до умов, у яких випускники пра­цюватимуть під час зовнішнього оцінюван­ня. Слід ознайомити учнів з алгоритмами виконання тестових завдань різних форм, аналізувати результати тестування, виявляти типові помилки й визначати шляхи їхнього усунення.

6. При вирішенні завдань відкритої фор­ми наголосіть на важливості обґрунтування основних етапів розв'язку (наведіть відповід­ні факти — властивості, теореми, ознаки тощо), на лаконічному записі, правильному і раціональному використанні позначень. Зверніть увагу на те, що малюнки до зав­дань (задач) мають бути чіткими, їх треба робити за певними правилами. Включення додаткових елементів (при потребі) — ціл­ком обгрунтоване. Підкресліть, що еталонів розв'язання завдань та їхнього запису немає і бути не може. Запис учнями розв'язків, з одного боку, — це документальне підтвер­дження процесу міркувань учня. З іншого — цей запис характеризує культуру мовлення, виявляє знання термінології навчальної дис­ципліни. Учень має розуміти, що провести правильне обчислення і розв'язати завдан­ня — це не завжди одне й те ж.

7. Удосконалюйте навички усної лічби, оскільки під час проведення ЗНО заборо­нено використовувати калькулятор для об­рахунків,

8. Ознайомтеся з критеріями оцінювання відкритого завдання, зразки яких є в «Інфор­маційних матеріалах».

9. Зверніть увагу на те, щоб навчання у випускних класах не перетворилося на «натаскування» учнів на відповіді до тестів і таким чином не втратило основної ідеї освіти — гармонійного розвитку дитини як особистості.

Практичний психолог:

Гавришко Н.Ф.