Вівторок, 16.10.2018, 00:29
Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Вашківці, Сокирянського р-ну, Чернівецької обл.
Єдина Країна! Единая Страна!
Меню сайту
Категорії розділу
Обласна олімпіада [0]
Привітаємо наших призерів
Практична психологія [4]
Взаєморозуміння між людьми, як основний чинник розвитку суспільства
Виховання підростаючої молоді [10]
Про методи та засоби виховання підлітків
Вчитель року [1]
Міні-чат
Наше опитування
Як ви ввжаєте, яка користь від пробного оцінювання?
Всього відповідей: 201
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Практична психологія

Стосунки між учнями та вчителями.
Однією з найважливіших проблем у сучасній школі є демократизація відносин між вчителями і учнями. Саме ці стосунки визначають, чи можливо створити сприятливу, як для учнів, так і для вчителів атмосферу в школі. Адже це дуже важливо для того, щоб виконувати всі завдання, які стоять перед сучасною школою. Навіть той факт, що у тій школі, де панує доброзичлива атмосфера учні набагато швидше оволодівають знаннями і вміннями вартий того, щоб змінити відносини між педагогами і школярами на краще.

Факти шкільного життя у багатьох закладах освіти свідчать, провідною діючою особою залишається вчитель, а учень є лише виконавцем його волі, часто не маючи права на самостійну ініціативу. А це шкодить не тільки становленню ЛЮДИНИ, а й дуже часто є причиною поганого навчання учнів.

Так, взаємовідносини педагогів і учнів інколи бувають дуже складними. І це не проблема сьогодення. Вона завжди існувала, але і у цій сфері помітні позитивні зміни, пов'язані з прилученням України до загальнодемократичних цінностей, що знаходять своє відбиття і в Українських загальноосвітніх закладах. Взаємини між головними учасниками навчального процесу стають відкритішими. Учні вже не відносяться до вчителів з пересторогою, як це було ще 10 - 20 років тому, а вступають у діалог, стають його молодшими партнерами у навчальному процесі. Вчитель стає "першим серед рівних", якщо можна перефразувати середньовічне прислів'я. До думки учня все частіше прислуховуються вчителі, про що свідчить розвиток учнівського самоврядування. Все це вплив демократичних тенденцій у нашій освіті.

Але, водночас, цей процес не набув широкого розголосу. Учні і вчителі йдуть назустріч один одному ще дуже повільними кроками. Стиль взаємин потребує значних змін, які можна і потрібно прискорити готовністю, як учнів, так і їх наставників, до змін форми і змісту їх стосунків.

Я вважаю, що вчителі в нашій школі є одними з найкращих... Це видно не тільки з результатів районних олімпіад, а й з їхнього відношення до своєї роботи. Тому, недивлячись на всі непорозуміння, які виникають між учнем і вчителем, ми повинні відноситись до них з повагою та розумінням.

Категорія: Практична психологія | Додав: Пашік (16.11.2008) | Автор: Паша Рябий E
Переглядів: 6964 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 4.4/5
Всього коментарів: 4
4  
Любуся, Розслабся, ти ж знаєш, що в еру Інформації треба реєструвати авторське право!!!!!!!! deal

3  
Я її на форумі не бачив, так що без наїздів(тільки без рук)... angel

2  
Любка, де ти написала її на форумі, я знайти не можу! Дай посилання!

1  
Так не чесно! Це моя Стаття! dont Я її написала у форумі!!! Ти безсовісний. fool

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Онлайн радио Сок FM
Copyright MyCorp © 2018Конструктор сайтів - uCoz